Aragův deník I.

Pokud nemáte náladu číst nějaké předmluvy, přeskočte až k prvnímu tučnému písmu na které narazíte (pokud se mi nějak s wordpressem podaří domluvit).
Pro ostatní tady mám předmluvu a pár vysvětlení jako proč to sem cpu když na mém blogu první díl vyšel už téměř před půl rokem.
Takže proč to sem cpu? Po dlouhé době jsem opět projížděl web majncraftu a narazil jsem na nějaký psaný deník. Podivil jsem se co tady dělá, když pod záložkou „média“ jsou přímo RSS odkazy na některé stránky. Došlo mi to až když jsem se tam podíval. RSS už zase nejde. A proto mi přišlo, že bych svůj deník taky mohl přidat. Jen tak pro porovnání.
Proč jsem neudělal video? Nemám na to hlas a můj mikrofon má pár menších much. Navíc mi nápady plynou z hlavy lépe při psaní než při děláná videí (možná bych si mohl připravit scénář pro nějaký let’s play a namluvit ho až po natočení epizody jako to dělá třeba Ross Scott u videí Freeman’s mind).

A teď pár otázek (odpovězte po dočtení)
Na blogu mám už čtyři díly. Chcete abych přidal i ostatní nebo to je jen ztráta času?
Mám omezit použití obrázků? Mám je sem vůbec dávat?

Poznámka:
Normální text znamená popis skutečností ve hře a konání postavy.
Tučné písmo značí myšlenky postavy.
Obyčejná kurzíva v uvozovkách“ značí to, co postava říká nahlas.

Den I. (Příchod)

Eh, příšerně mně bolí hlava. Nevím co se nepovedlo, ale něco určitě. Tak teď jsem tady na- …Moment, kde to vlastně jsem?
Rozhlédnu se kolem sebe. Kousek přede mnou stojí malý kopeček, který mi blokuje výhled. Kdo sem ten kopec tak blbě mohl postavit? Autor byl zřejmě architekt.
Znechuceně pohlédnu na sotva pět metrů vysoký kopec. Vypadá nějak divně, ale nevím co přesně mi na něm vadí.
Dil1-1
Není to kdoví jak originální, ale jsem si téměř jistý, že nejlepší nápad bude se porozhlédnout po okolí. A taky to udělám. Začnu poskakovat po strmém svahu kopce jako gumová kulička. V tom mi dojde co se mi na tom kopci prve nelíbilo. Je nějak podivně hranatý. Všechno tady je nějak podivně hranaté. Dokonce i já sám jsem podivně hranatý.
No, budu se tím zabývat později. Teď hlavně musím zjistit kde jsem. Zatím vím jen kde nejsem – Nejsem u sebe doma na pohovce a nechlastám pivo!
Konečně se mi podaří vyskákat až nahoru a můžu se rozhlédnout.
Dil1-2
Vypadá to, že jsem na pobřeží, ale nějaká podivná mlha mi blokuje výhled. Voda, voda, voda. A spousta trávy a písku. Otočím se. A ovce. Je to horší než jsem si myslel. Dokonce i stromy jsou hranaté. A taky ovce. Možná jsem se zbláznil a tohle je jen moje představa. No co, i kdyby, můžu si užít volnosti alespoň ve svých snech. Seskočím z kopce.
„Ouch“
Au, au, au. Moje noha. Určitě jsem si zlomil slezinu, vyvrtnul žebro, natrhl stehenní kost nebo tak něco. Kdo by to byl řekl, že pád z pěti metrů může udělat něco takového? Kouknu se na nebe vypadá to, že je poledne. Hm, dokonce i slunce je hranaté. Proč mě to už nepřekvapuje? Otočím se a trochu zarýpu do hlíny. Tak tvrdě zase nevypadá. Najednou kus hlíny zmizí. Co to- blok se mi objeví v ruce.
„Uaaa!“ Odhodím kus hlíny. Tak tohle je opravdu zajímavé. Tenhle svět prostě není normální! Hranaté ovce ještě zvládnu, hranaté stromy taky, ale tohle?! přiblížím se blíž ke vznášejícímu se bloku hlíny. Platí tady vůbec fyzikální zákony? Když stojím asi metr od hlíny, hlína vyskočí do vzduchu a skočí mi do ruky.
„Uaaa!“ Znovu odhodím kus hlíny. Hlína spadne do moře s hlasitým šplouchnutím. Rychle oddechuju, docela jsem se lekl i když jsem věděl co čekat. Pomalu se přibližuju.
Dil1-3
Možná se mi to bude hodit. Hlína mi znova vletí do ruky. Už mne to neděsí tak jako předtím, ale nepříjemný pocit přetrvává. Tak a teď trochu dřeva. Ať se propadnu jestli se mi nebude hodit. Chvíli čekám jestli se nepropadnu. Ne? Nic? Dobrá, beru to jako že ano. vydám se k prvnímu stromu na který mi padne pohled. Oproti ostatním je podivně bílý. Asi bříza.
Dil1-4
Začnu šťouchat do dřeva. Pomalu se v něm začínají dělat prasklinky. Tohle je OPRAVDU divné! kopu dokud dřevo nezmizí. Hm, to by mně opravdu zajímalo kam půjde tohle když ruce už mám plné. Podivné zalehtání v kapse. No jasně. Jako v počítačových hrách. Kapsy šité tak, že se do nich vejde i tank. Zakroutím hlavou a pokračuju v rýpání do stromu. To, že strom visí ve vzduchu bez jakékoli opory mi už je jedno. Dnes jsem viděl daleko divnější věci. Vytáhnu z kapsy dřevo. Vypadá to, že jsem ho z kapes vybral všechno. Nepozastavuju se nad tím. Už ne. Divná kůra. Začnu ji sundávat. Najednou se dřevo rozskočí na čtyři stejně velké čtverce, které připomínají prkna. A je to divnější a divnější. Nic tady nedává smysl! Když nakopnu ovci, dá mi vlnu? Do teď bych o tom pochyboval, ale v téhle chvíli si nejsem moc jistý. Možná bych to mohl vyzkoušet. Otočím se. Žádnou ovci momentálně nevidím. No to je jedno, třeba si vzpomenu později. Teď potřebuju přístřešek. Oloupám kůru ze zbytku dřeva Moc toho není, ale zatím by mi to stačit mohlo. Začnu skládat bloky na zem, abych je mohl zpočítat. Když dám dva nad sebe, okamžitě se změní v tyče.
„Co to-?!“ vykřiknu překvapeně. No, alespoň vím jak se dostat k tyčím. Začnu skládat dřevo vedle sebe do dvou řad. Když začnu skládat druhou řadu, dřevo se změní na něco velmi podobného skříni. Fajn, už se toho ani nedotknu. Nepřirozený, divný a zmatený svět ve kterém se dějou nepřirozené, divné a zmatené věci. Konečně alespoň vím, že kombinováním věcí vznikne věc kterou vůbec nepotřebuju. Možná se to někdy naučím využít. No, tak k čemu je třeba tohle? prozkoumám skříň. Vypadá to, že má na sobě místo pro devět předmětů, tři v každém sloupci a každé řadě. Plus návod jak vyrobit nějaké základní věci. Sice nevím k čemu mi tady bude vydlabaná dýně, ale třeba nějaké využití najdu. Podívám se na nebe. Někam zmizelo slunce. I když jsem čekal všechno, tohle ne. Možná bude někde za kopcem, ale to znamená, že bych si měl pohnout než bude noc. Nechce se mi spát venku a kdo ví, co se zrovna tady může v noci dít. Ještě párkrát zašťouchám do dřeva. Nejsem si jistý jestli je ho dost. Po pár kopnutích se začne stmívat. No tak to potěš! zamračím se a snažím se šťouchat rychleji. Nejde to. Bude to muset stačit. Otočím se. Připadá mi, že dneska se otáčím nějak často. Ani tak krátký den mi nepřijde zrovna v pořádku. Poodejdu kousek od stromů a začnu se stavbou domu. Pokládání bloků je až směšně jednoduché a jako jediné dává alespoň částečně smysl. Celou dobu se kolem mně motá prase.
„Pokud se mi budeš plést pod nohy tak kamarádi určitě nebudeme!“ zamračím se na něj. Prase mne ignoruje. Když se ještě chvíli motá kolem, nakopnu ho v naději, že z něj vyletí alespoň kousek slaniny. Když se tak nestane, jsem docela zklamán.
Stavbu dokončím až za tmy. Ani se mi nechce spát. Pěkný dům..Teda chatka..Eh, přístřešek. Moment, vždyť to ani nemá střechu! zhrozím se. Doufám jen, že nebude pršet.
Dil1-5
Dil1-6

PS: Poslední dva obrázky byly foceny v noci a následně jsem je prohnal photofiltrem a zesvětlil je, aby na nich vůbec něco bylo vidět, proto se omlouvám, že jsou trochu tmavší ;)

 • Schtock

  Hurá 1. komentář : myslím, že je to celkově dobrý nápad, rozhodně v tom pokračuj.

 • Moorhuhn

  Co tě inspirovalo? Hádám že příběh Tajemný ostrov. Ale je to super. ´=)

  • Kenny

   Jak ho mohl inspirovat tajemný ostrov když říká že je to jak pul roku stary … navíc jsem tohle četl už někdy předtím na jiné stránce. Takže to z nej určitě nemá. :)) …. jinak autorovi: určitě pokračuj a dej sem další díly :) i s obrázkama :)

 • Moorhuhn

  Sry, nepřečet jsem si předmuluvu… :(

  • Arag

   Předmluvy jsou někdy důležité :)
   Ale inspiroval mě Pulec když řekl, že založí RSS kanál. A pak to už nějak šlo samo :D

 • Jakožto blázen co píše každej den, alespoň jeden příběh, a čtenář co toho přečetl víc než má vůbec načůráno, musím říct, že je to velice obstojně čitelné :). Já osobně si myslím, že by jsi sem mohl přidat další díly :) ráda si je přečtu :). 

  • Arag

   Děkuji, děkuji. Jsem podobný blázen do různé tvorby (taky proto jsem začal s minecraftem).
   Nikdy jsem si o svém psaní nemyslel nic extra, ale pokud lidi říkají, že se to číst dá tak je budu poslouchat ;)

   • Anonym

    Ahoj, moc se mi to líbilo, pěkné počteníčko :). Jo a náhodou neměl jsi to v sekci „Deníky Uživatelů“ ??, já jen že sem to viděl někde tady na majncraftu.

 • Anonym

  Moc hezký, určitě sem dej další. A obrázky nech.

  • Arag

   Beru na vědomí. Obrázky zůstanou.
   Nějak se popasuju s vlastní prokrastinací a brzo přidám další díl :)

 • mensator

  jen tak dál :D

 • Masa Honza

  Já jako čtenář snad nejvyšší úrovně to hodnotím velice kladně. Zkrátka, slušně řečeno, je dobrý jak kráva, až na to, že mi z toho nevypadne kůže. Obrázky bych zaky nechal. Jen tak dál a děkuju za fajn počtení.

  • Arag

   Nemáš zač. Já děkuji za kladnou kritiku.
   O svém psaní jsem moc vysoké mínění neměl. Tak snad se budou líbit i ostatní díly.

 • Herobrin
  • zirko123

   omg necpi se ********** tne warezácký server… všude to spamuješ

 • Okin123456789

  no je to takový opisováí po tajemnym ostrovu…:(

  • Arag

   Přečti si předmluvu.
   Mimo to Elle nemá na příběhy copyright a já píšu úplně jiným stylem.
   Z těchto povídek je starší ta moje. I když Elle vzhledem k tomu, že nešel RSS kanál nemohla tušit, že takových příběhů bylo na Majncraftu víc ;)

 • Kliky

  Lepší než tajemný ostrov

 • hokejbalista7

  zdravím sirarag.. koho mám kontaktovat kdybych chtěl umístit své videa o minecraftu na tenhle web? díky za odpověď

  • Arag

   Registruj se na těchto stránkách (je to napravo hned pod screenshotem) a pak přidej příspěvek s videem. Pokud bude stát za to tak ho přidají. Pokud ne tak tvůj příspěvek smažou.

 • Fugasjunior

  Nádhera, vtipné a bez gramatických chyb! Pokračuj!

 • Baterka101

  Krása, jsi rozený spisovatel :) Moc se mi to líbí, určitě pokračuj. Sám bych něco takového taky rád dělal, ale musím nejdříve vymyslet jek to udělat, abych jenom nekopíroval od jiných spisovatelů :)

  • Arag

   Chtěl jsem někdy udělat tenhle příběh Multiplayerový. To znamená, že by dvě postavy psaly o stejných věcech z jejich vlastních pohledů.
   Kdyby měl někdo zájem tohle dělat pravidelně tak bych ho klidně vzal :)

   • strakous

    Rád bych to dělal s tebou, kdyžtak si mě přidej na skypu, můj skype je Mexator a pošlu ti nějaké ukázky :)

 • Wow klobouk dolů, opravdu záživné a i dokonce často vtipné :) Úplně mě to ihned vtáhlo do děje :) Rozhodně chci další díl! :) 

 • Up1rek

  urcite pokracuj :)

 • StavitelSveta

  Popravdě s emi to líbí více než Tajemný ostrov protože v tomto příběhu se objeví normální člověk v Minecraft světě a je tady vidět, jaké to asi je, šťouchat do stromu aby vám vypadla 10x menší kostička kterou můžete pokládat mnohem lehčeji než doopravdy…

  • Arag

   No nezbláznil by ses z toho? :D

 • pistak

  mas to pekne jak bloody ale trosililinku lepsi v tom ze tam mas ty obrazky :P pro nejake s mensi predstavivosti nebo i pro me :D … jinak chvála

 • Koziáš

  zdravim chtěl bych se zeptat že jsem si právě koupil minecraft a jak poznám že už ho mam když jsem předtim měl staženej??? a co to je whilelist a jak se na něj dostanu abych se zaregistroval, děkuji za pomoc

 • Koziáš

  zdravim chtěl bych se zeptat že jsem si právě koupil minecraft a jak poznám že už ho mam když jsem předtim měl staženej??? a co to je whilelist a jak se na něj dostanu abych se zaregistroval, děkuji za pomoc

 • GengstasStar

  je to mrte dobry stebe neco jednou bude! dej sem dalsi dili taky se mi to libi ;)

 • GengstasStar

  je to mrte dobry stebe neco jednou bude! dej sem dalsi dili taky se mi to libi ;)

 • Tak uz nic, mam origos

  • kdyz mam origos jak se dostanu na server za borkem ? 

  • kdyz mam origos jak se dostanu na server za borkem ? 

 • Tak uz nic, mam origos

 • laotao

  Máš to celkem super líbí se mi jak píšeš a doufám, že sem dáš i další díly aby sme si je mohli přečíst…  A určitě bych to těmi obrázky já osobně doplnil sice se to možná všem líbit nebude, ale můžeš to aspon vyzkoušet. A moc díky za počteníčko xD

 • thundercraft

  pokračuj obraźy davej :D
  jinak po nikom se arag neopici kdyby se taky nekdo dival do deniku uzivatelu

 • Sisolpess

  pokračuj je to fakt super

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.