Aragův deník V.

Pátý díl je tady opět se zpožděním. Jak taky jinak. Zatím je také poslední v celé sérii (ano, na blogu už žádný dalš nenajdete), ale to snad brzy napravím. Alespoň se o to teda pokusím. Jak si můžete všimnout, dochází mi vtipy. Další díly asi opravdu napíšu už jedině s někým. Zatím se ozval jen StrakouS, který se zatím moc nerozpovídal, takže místo je teoreticky volné (ale nic nezaručuju).

A další tradiční otázky:
1. Preferujete kvalitu nad kvantitou nebo naopak? (Tzn. hodně vtipů v jednom díle vycházejícím měsíčně, nebo pár vtípků v jednom díle vycházejícím týdně?)
2. Hrajete dračí doupě nebo hry v podobném stylu? (A tohle by mně docela zajímalo, protože čirou náhodou jsem jednu takovou hru i s pravidly sám vymýšlel. Jen nemám hráče :)

Poznámka:
Normální text znamená popis skutečností ve hře a konání postavy.
Tučná kurzíva značí myšlenky postavy.
Obyčejná kurzíva v uvozovkách“ značí to, co postava říká nahlas. 

Mimochodem – Až se dostanete k části s uhlím – Vím, že uhlí jde vyrobit i ze dřeva. Ale postava to neví ;)

A toto je video ze kterého pochází název :) 

Noc II. (Kohle, kohle, kohle)

Den se chýlí ke konci a noc se blíží. Už jsem tady dva dny. Proč mi to připadá jako půl hodiny?! Můj životní rytmus to nějak nedokáže pochopit a už druhou noc se mi nechce spát. V normálním životě bych měl pod očima kruh velikosti pneumatiky buldozeru a v hlavě pocit jako by mně ten buldozer přejel. No, když už jsem vzhůru, měl bych něco udělat. Otočím se a zkoumavě si prohlédnu tajemnou bednu, jak jsem se rozhodl říkat svému pracovnímu stolku. Takže co to tady máme. Prohlédnu si kapsy. Dřevo, hlína, tyče, houba a přibližně raz, dva, tři-. Tři prdele něčeho připomínajícího hrnčířskou hlínu. Alespoň tam jsou obrázky, které kupodivu vypadají jako to co právě držím. Chvíli přejíždím očima po dlouhém seznamu věcí, které bych mohl vyrobit. Ah, je tam moc obrázků! Koho zajímá, že může vytvořit kompas, když tenhle svět očividně nemá fyzikální zákony?! To je stejná blbost jako snažit se vykopat tunel až na dno světa. Nereálné! Rozhlédnu se po chatce. I když už střechu má, stejně moc útulná není.

Jak jsem říkal. Nejlepší nápad je zapálit to. Může tady vůbec hořet oheň? A ještě lepší otázka – nebude hranatý? To je dobré vědět. Abych se nemusel bát, že se kromě popálení taky nabodnu okem na hranu. Bezmyšlenkovitě si pohrávám s různými kombinacemi dřeva a klacků dokud mi k mému velkému překvapení nevypadne krumpáč a vzápětí i lopata. Tak na tohle si taky ještě chvíli budu zvykat. Nejen, že tady jde šťouchat a loupat dřevo, ale když zkombinuju tři obrovské hranaté desky a dvě tyče, vypadne mi mrňavý krumpáček. Ochránci přírody by asi byli takovým plýtváním zděšení. Je to asi jako z celého stromu vyrobit jedno párátko. A kam ten zbytek vůbec zmizel? Rozhlédnu se po chatce, ale nikde nic.
Je to záhada. Asi jako černé díry. No schválně – Jak důkladně prozkoumat černou díru aniž by se dovletělo? A když do ní někdo vletí, jak se dostane zpět? A pokud nás černá díra „vystřelí“ do jiné části vesmíru, jak zjistíme do které? Měl bych toho nechat než mně začne bolet hlava. Otevřu dveře a vyjdu ven. Není to bezpečné, ale jde se na průzkum. Zastrčím si lopatu do kapsy a vytasím krumpáč. Jen si mně zkuste překvapit, potvory. Rozsekám vás na voxely! opatrně se rozhlédnu a vyrazím k hoře, kterou jsem pokřtil jako „Mount Erect“ (pozn. vztyčená hora. Perverzáci!). Několikrát ji obejdu než mi dojde, že na ní nic podobného uhlí není.
Mount Erect
Možná jsem se mohl rozhlédnout spíš v podzemí, ale tenhle svět je divný jako růžové elasťáky tak proč by uhlí nemohlo být i na kopcích? rozhlédnu se a vyrazím směrem ke kopci poblíž mého domu. Dám tomu ještě jednu šanci, pak to tady celé rozkopu! Po pár krocích narazím na stádo ovcí a něco kapku divnějšího.
Stado
Kousek za ovcemi stojí hranatý chlap ne nepodobný creeperovi, s rozpřaženýma rukama a ksichtem o něco zelenějším než je slušné. Po cestě vydává zvláštní chrčivé a mrmlavé zvuky. Chudák. Asi má za sebou hodně dlouhý týden plný alkoholu, bezvědomí a nedostatku spánku a tabletek na trávení. Vypadá to, že mně chce obejmout. Hm, nikdo to nepotřebuje víc než já i kdyby to mělo být od hranatého chlapa. Pomalu zamířím ke chlapovi a on zamíří ke mně. Jsme sotva metr od sebe když do mně najednou hrubě šťouchne až mi vyrazí dech.
Zombie
Tak tohle je naposledy co jsem věřil cizinci!“ zakřičím a začnu ho šlehat krumpáčem dokud neupadne a nezmizí v oblaku páry. Podívám se na zem, kde objevím pírko. K čemu měl sakra v kapse peří?! podivím se. Ok mám dost. Tohle si nechám na jindy! zavrtím znechuceně hlavou a zamířím do domu když spatřím dalšího chlapa kousek vedle sebe.
Zombie 2nd edition
Pomalu pak proběhnu kolem creeperů a chodící kostry a zavřu za sebou dveře. Tohohle odpadu se zbavím ráno!
Creeper show

 • Zdravím, Aragův deník je dost pěkná záležitost :) Je to totiž originál – jediná povídka ze světa MC a já ji čtu moc rád :)

  Jinak k otázce – Dračí Doupě hraju , a to hodně hodně často a rád :) Jinak by mě zajímala ta tvá hra :)

  • Je takzvaně v Alpha verzi. Je to vlastně soubor pravidel pro tu hru a já bych si ji někdy rád zahrál na IRC.
   Mám hotový jen malý zlomek všech možností které do ní chci nacpat a nic není finální. Všechno se může kdykoli změnit. A i když jsem už pár měsíců nenapsal nový článek, neznamená to, že občas neupravím nějaký ten starší :)
   Jinak chybí mi motivace. A motivace jsou pro mě lidé, které to baví a kteří by mohli pomoci :D

   Její stránka je http://www.anthellon.blog.cz

   • Jen dodatek – Kdo chce hrát nebo pomáhat ať dá vědět na ICQ. Kontakt je na stránkách Anthellonu v sekci IRC (největší ikona, nejde minout :)

    • Nemáš spíše skype ? Já ICQ nejedu :D

     • Mám. A jsem tam jako SirArag :D

     • Anonym

      Je to jediná povídka ze světa MC, to je pravda. Mě osobně se dost líbí a byl bych rád kdyby si pokračoval ;)

      OT: Nehrál jsi náhodou Dwarf Fortress? :D

     • Ale jen čirou náhodou :D
      Pořád chodím na fórum a maličko pomáhám Pulcovi s Df.majncraft.cz :D
      Teda alespoň jsem přeložil článek „o hře“ a navrhnul nové pozadí, ale i to se snad počítá :D

 • Dobré jako vzdy…Jak rika Dominik Fallen tak je to fat Originalni….Pokracuj rozhodne…

 • Anonym

  No k otázce hraju Dračí doupě :) jak za hráče tak i za PJ

 • Anonym

  rád bych si zahrá DR

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.