Objevy v Minecraft Beta 1.8. pre-release

V sobotu ráno jsem zjistil, že je venku Minecraft Beta 1.8 pre-release, a tak jsem ji nainstaloval a pokračování máte dole v článku.

Během putování světem Minecraftu Beta 1.8 pre-release jsem po chvilce objevil veliké lagy. Při kutání stromku mě nic moc nečekalo,  aniž bych tušil co mě čeká při craftění beden, kdy jsem objevil nový vzhled beden, který mě příjemně překvapil. Při lovu prasat jsem objevil všem již známé 3D rypáky, které na mě vůbec neudělali žádný dojem, jelikož je to na můj způsob trošku ošklivé. Během uvedeného lovu jsem tedy zjistil také novou schopnost mobů->Když dostaneš zdrhej. Velmi příjemně mě také překvapila možnost stackování všech druhů mas. Mezi veliký mínus jsou pro mě levelování, které je podle mě na nic, zatím, doufám, že Mojang tyto levely nějak zapojí do hry, avšak nelíbilo by se mi, když by  to bylo jako v obdobě tzv.YogBoxu(myslím tím veliká omezení při craftění).

Další příjemnou změnou byla pro mě změna vzhledu menu, která se Mojangu velmi povedla, avšak by se mohlo změnit menu i při výběru map popřípadě texture packů. Já jako starý cheater jsem si stáhnul TooManyItems, při kterém mě čekalo další velmi nepříjemné překvapení. Na cheatoval jsem si kamen(tedy jsem si myslel, že je to kámen) a vylezla z toho taková malá potvůrka Silverfish (překlad: ryběnka, viz.Wikipedie), která my postupně začala ubírat životy. Dále se mi velmi líbí řeky a opuštěné ruiny. Zatím největším překvapením byly pro mě velké houby(při použití bone meal na houbu).  Novým mobem je také tzv. Cave spider, po jehož kousnutí vám postupně budou padat životy. Velmi mě také překvapil Enderman, o kterém se říkalo, že jich bude hodně málo(já jsem jich objevil  5 v jedné jeskyni).  Vesnice, které budou mít možná od Beta 1.9. obyvatele, mě moc nepřekvapily a navíc se mi nelíbilo umístnění v terénu(seed 666).

 

Shrnutí:

+nové menu

+velké houby

+vzhled beden

+Stackování masa

+Enderman, Cave spider,Silverfish

+staré ruiny

 

-3D rypáky

-levelování

-utěk mobů při lovu

-umístění vesnic

-lagy,lagy,lagy

-bugy,bugy,bugy

 

Beta 1.8. je podle velmi povedený update, ale Mojang má ještě co dělat, aby to celé upravil,myslím tím bugy, lagy. Mě by tedy vůbec nevadilo,  když by Minecraft 1.8. nevyšel hned 12.9.2011, jelikož je lepší, později a bez bugů než dříve a s mnoho bugy, jako je to u Minecraft Beta 1.8. pre-release.

 

Zdar Minecraftu přeje ovba

Tagged with: , ,
 • -bugy,bugy,bugy = je to PRE RELEASE!!! Co by si chtěl?? Všechno v pořádků,žádnej bug atd..??omg :D

 • TheJery66

  zui

 • Anonym

  Jenže tohle je přece PRE-RELEASE, jasně že to má bugy a lagy, tohle není oficiální update 1.8, tak nedávej do mínusů takové nesmysly.

 • Anonym

  Hele v YogBoxu je mod, který to dělá. Dají se taky nastavit staty, které chceš, aby se ti zvyšovali… V pre-verzi nemůžeš od TMI nic čekat, když je to jen pre-verze. Pokud chceš cheatovat tak sis mohl zvolit creative mod.

 • Někde jsem četl, že z minecraftu maj docela balík peněz a možná i převršej leckterou hru pod kabátem mega firem. Tak nerozumím tomu že vpodstatě velkou část za ně dělaj modeři a oni to už jen zakompletujou do updatů. Podle mého by updaty mohly chodit klidně každý měsíc né li 14dnů. Možná se pletu. 

  • Anonym

   Pleteš, modeři přichází s některými nápady, ale pak se to musí stejně přepsat. Updaty by samozřejmě mohly být častější, ale to by na tom muselo pracovat víc než dva tři lidé. Co s těmi penězi dělají, to je opravdu otázka :)

 • -3D rypáky prase ma nos ve 3d, -utěk mobů při lovu nikdo prece nezustane stat kdyz ho prastis, -lagy,lagy,lagy zadne nemam tvuj problem, -bugy,bugy,bugy pre release mluvi za vse

 • Anonym

  Kdo tohle schválil? :D

 • Tak tenhle článek stojí za velký …. Je naprosto amatérsky napsaný, to že je v TOOMANYITEMS něco co se ti neliib, neni chyba hry, lagy žádné = kup si lepší PC, bugy = hrál si PRE -Release ty pako ! A BUGY i tak budou nejake vzdy, chtel bych videt 3d rypaky tvorit tebe, utek mobu pri lovu, je realny, neni to jak to bylo predtim ta debilita, ze ten MOB stal a nechal se zabit,. Jen s umistenim vesnic souhlasim ze nic moc, jinak te prosim, nepis uz clanky

  • S tímhle naprosto souhlasím

   • už jsem to sem psal, končím se psaním(jenom na tento web)

    • To je škoda, neměl bys psát vůbec ;)

    • Anonym

     Jen pro tento web? Chudáčku, radši přestaň psát vůbec, todle se číst nedá. Pořítej s tím, že ten web pro který chceš psát tě taky po prvním článku zflejmuje.

    • Luka Zix

     Mal by si prestat vsade. Spravis sluzbu svetu. Btw to kdo ti to schvalil ?? To musela byt silna protekcia :D

   • už jsem to sem psal, končím se psaním(jenom na tento web)

  • S tímhle naprosto souhlasím

  • tak toto je nejhorší ,nejstupidnější a nejdebilnější článek co sem kdy četl :D souhlasim s tebou

  • K těm lagům,  mám dost nadupanej comp a taky se to laguje, takže prosím taky nekecej blbosti. Taky nenapsla., že 3D rypáky jso una ho.no, ale že je toho na něho moc, o tom má každý svůj názor. NAvíc zkus si napsat něco sám, ok? a ještě něco, k článku. Nedozvěděli jsme se tam nic new, alespon já jako správný minecrafták ne.

   • Jan Netík

    Máš dost nadupanej komp… jestli mluvíš objektivně pravdu, tak ho máš nadupanej nějakejma sračkama (typu zbytečné množství procesů – ohromě užitečných aplikací, nemluvím o hardwaru), co žerou 85% výpočetního výkonu…

    Mám Intel i3 (poslední sandy bridge), takt 2,1 GHz, grafika Nvidia GeForce GT 520M, 4 GB RAM. 70 FPS, ŽÁDNÝ lagy (definuju jako trhání, občasné, či opoždění obrazu/ů hry vůči vstupu ze vstupních periférií).

    • Tom Dou

     Mám i7 930(ten starší, protože to pecko mám už cca půl roku),12GB RAM, 120GB inferno SSD + 2x1TB na programy blbiny, GeForce 460OC s 1GB., Win 7 Ultimate 64it. A musím taky říct, že se mi to neseká –  na 64bit. Javě 1.6. Ale na nějakém Core2Duo, nebo QuadCore s 2GB RAM a grafikou s 256MB a 32bit systémem to asi moc plynulosti nepobere i když si majitel myslí, že je to dost nadupaný.. Takže všechno je relativní..

     • AMD x2 2,6GHz Dualcore x64 … žádné lagy, vůbec nic … hra je plynulá jako třeba, když byla 1.4… tak tu prosím nekecej o tom, jak máš super počítač

   • recenze má bejt objektivní, jeho názory nikoho nezajímaj

  • Anonym

   Sám bych to neřekl lépe.

 • Adam Fojtík

  A hlavně se jedná o verzi z PAXu, takže současný stav 1.8 je úplně někde jinde… Jinak prakticky nehodnotný článek. Chápu že subjektivita má své místo, ale na tomhle webu by to mělo být bráno spíše objektivně.

 • Anonym

  Všimnul jsem si, že velké výbuchy TNT se o hodně méně sekají (tedy alespoň mně).

 • Anonym

  Všimnul jsem si, že velké výbuchy TNT se o hodně méně sekají (tedy alespoň mně).

 • Anonym

  Všimnul jsem si, že velké výbuchy TNT se o hodně méně sekají (tedy alespoň mně).

 • hele ja mam tu 1.8 pre-release a zadny bugy zadny lagy nic ! takze ja jsem spokojeny a 1.8 je nej. update co kdy byl

 • hele ja mam tu 1.8 pre-release a zadny bugy zadny lagy nic ! takze ja jsem spokojeny a 1.8 je nej. update co kdy byl

 • hele ja mam tu 1.8 pre-release a zadny bugy zadny lagy nic ! takze ja jsem spokojeny a 1.8 je nej. update co kdy byl

  • Já mám taky 1.8 Pre-relase a nic co by mi tam vadilo tam není a to ani Bugy a lagy. To že mobové před vámi utíkájí když je chcete zabít je někdy i nevýhoda, ale odpovídá to reálu, je to jako jít na kámoše z mačetou… asi bude stát a nechá se zabít

   • jakub hlava

    Já také nepociťuji lagy větší než v 1.7.3(mám slabé PC a tím pádem i FPS 10 – 30). Ale pár bugů jsem našel – třeba dej do pece dolů uhlí a nahoru raw beef nebo cobble nebo cokoliv a hra bez upozornění udělá saving chunks a vypne se. Toto už nesouvisí s hrou ale: Já velký cheater jsem si hned nainstaloval TMI, zapnu creative chci si dát nějaký item… a bum, hra padá, to by měl ještě tvůrce TMI vyřešit. Ale jinak 1.8 je best!

    • zlobisak10

     Sry teď jsem si stáhnul updatnutý prerelease a bug s pecí tam už není ale pořád je tam bug se světlem- zvířata a truhla jsou jako ve tmě

  • Já mám taky 1.8 Pre-relase a nic co by mi tam vadilo tam není a to ani Bugy a lagy. To že mobové před vámi utíkájí když je chcete zabít je někdy i nevýhoda, ale odpovídá to reálu, je to jako jít na kámoše z mačetou… asi bude stát a nechá se zabít

 • Někoho jiného než sebe kritizuju jen velmi nerad, ale tady musím.

  O subjektivní názory se můžeš dělit například na blogu, ale ne na stránce, kde se očekává alespoň trocha objektivity (kdo tato slova nezná, ten si je snad dokáže alespoň najít).
  Napsat levelování k mínusům, když ještě není hotové je IMHO konina. Pokud si odmyslíš ten řádek na levelování tak tě to v ničem neomezuje a nemá ti to v čem vadit.
  Chápal bych to, kdyby to podle tebe ničilo gameplay, ale ono ho to zatím nemá jak ničit.

  Napsat útěk mobů mezi mínusy je už hodně subjektivní. Najde se spousta lidí (a myslím, že je jich víc), kteří si myslí, že je to dokonce lepší (mně osobně je to jedno. Chytím je tak i tak).

  Dál jsem si všiml, že spousta lidí nerozlišuje sekání hry a lagy.
  Sekání = příliš nízké FPS. Lagování = vysoký ping (tzn. že věc kterou uděláte se projeví až za chvíli. To je ale problém jen v MP).
  A co se týče snížení FPS toho jsem si všiml taky. Neomezuje mě to, protože počítač mám celkem slušný, ale byl bych raději, kdyby to ještě nějak optimalizovali (což se jim, doufám, podaří).

  O nějakém tom bugu bych se ani nebavil. Je jasné, že tam budou, když to není hotová verze.

  No to by bylo vše. Snad tě neodradím od psaní. Začínal jsem podobně. Jen s tím rozdílem, že jsem si to psal na blog, kde s tím nikdo neměl problém. Taky to zkus a časem třeba budeš psát pro Games.cz nebo kdo ví pro co :)

  • Souhlasím se vším, jen mi vrtá hlavou, to se i v angličtině rozlišuje lagování=vysoký ping a sekání=nízké fps? Podle mě v angličtině je lag=sekání ať už jde o sekání kvůli slabému hardwaru a nebo velkému pingu. Nevšiml jsem si zatím že by někdo mimo čechy tohle odlišoval.
   Ale musím říct, ta pre-release se oproti 1.7.3 seká znatelně víc, u mne je to rozdíl 50 fps proti 15-20 fps. Ale věřím, že je to jen kvůli neodladěnosti.

   • Řekl bych že se odlišucí „graphial lags“ a „network lags“. Ono je to fajn, protože pak víš, co přesně je tím myšleno…

    • Nevím jak to je takže tenhle příspěvek neberte jako „slovo boží“, ale i na anglické stránce jsem narazil na něco podobného.

     Nevím jaké přesně to byly výrazy, ale vím, že tam někdo psal, že se to rozlišuje. To, že 95% lidí tomu přiděluje jiný význam neznamená, že mají pravdu.
     Každopádně to zkusím pohledat.

     Stejně jako v české republice hold/holt. Je děsně málo lidí, kteří ví kdy se které z těchto slov používá, ale to, že to všichni píšou naopak neznamená, že to tak je správně.

     Jen pro případ, že by to někdo nevěděl tak Hold se používá jako výraz pocty. Vzdát někomu hold (čest).
     Holt se používá spíš jako takový povzdechl. „Tak se to holt nepovedlo“.

  • Levelování „ničí gameplay“ když zemře někdo s mnoha orby – laguje to jak klienta, tak server ;)

 • OK je to můj názor a rozhodl jsem se už dále nepublikovat na tomto serveru.

 • Anonym

  Lol tvl jednoduse ti to shrnu 1)tuten clanek je k hovnu 2)ano 1.8 Pre-Release ma lagy a bugy jeliko zej to jen test verze kokote a proto tam taky nemas este poradne dodelane lvl ani tam nepadaj dia z endermanu atd tvl 3)je nam uplne u prdele co se tobe libilo a nelibilo a 4)proste tento clanek je uplne nanic a konec

  • Pokud si si nevšiml je to deník! A nech si sprostý slova do školy!

  • Anonym

   Hlavně že ty jsi napsal nějaký článek který by se všem líbil a byl by bez chyb. Prostě Gebronek debílek si myslí jak je dobrej, a sám pořádnýho nic neudělá. Neříkám že tenhle článek je kdovíjak hvězdnej, ale ty Gebrone se chovej trochu slušně a zlepši si pravopis, hodně to o tobě vypovídá..
   Chováš se jak malé děcko.

   • Anonym

    A co myslíš že je? Pokdu vím, ještě jsme nikdy neviděl Gebrona chválit. Z toho pravděpodobně vyplývá že závidí ostatním, protože nedokáže napsat ani článek, u kterého píšu koment. Ano,ano já myslím že Gebron jwe také děcko, ono ostatně to silně vyplývá z jeho slovníku že? Každý děcko v dnešní době musí do každý věty „narvat“ co nejvíce vulgarismu.

 • Osobně se mi tedy víc než pre-release 1.8 nezamlouvá tvůj popis/recenze či co to má být…
  Upřímně umístění lagů a bugů do položky s mínusem se sice dalo čekat, ale proč, když je to pre-release, navíc ještě umístěna do složky se hrou stylem „crack“? Tím pádem jsou všechny ostatní části ne zrovna moc kompatibilní s danou verzí. Podle mě je to stejné asi jako kdyby si nějakou hru cracknul exe souborem na jinou verzi, než jakou zrovna máš.
  Pre-release verze i podle mě souvisí s „umístěním vesnic“. Za pět (?) dní se toho dá v takto jednodušší hře udělat velký skok a v pravém patchi.
  „3D rypáky“ a „útěk mobů při lovu“ jen poukazuje na to, kam tato hra se vším tím vývojem směřuje. A to k co největší realističnosti. Najdi mi jedno jediný zvíře, které po napadení bude stát na místě a já ti pak dám za pravdu.
  A „levelování“ je na tom přibližně stejně. Také poukazuje na to, že se z tohoto výtvoru jednou stane skvělé RPG po kterém bude šílet celý svět. Také plus, alespoň pro mě.
  Takže, upřímně, kdybych byl soudce, tvoje recenze by u mě moc bodů nedostala. Protože upřímně nevidím v patchi 1.8 jediné mínus.
  Ps.: nezmiňuji ani styl psaní. Za tohle by se dalo chválit ve sedmé třídě.

  • Opravdu se Ti za tento článek omlouvám a už žádný takovýhle články sem dávat nebudu a radši si je dám na web. Mimochodem chodím do 9.třídy. 

   • Anonym

    Proboha, devátá třída? Pravopis je tak na sedmou ale myšlenkový postupy a vyjadřování se na prvňáčka.

    • Anonym

     pochyboval bych, že ti je 15 let

 • Amatérský názor nějakého dítěte hrajícího Minecraft 1 týden. Tak na mě článek zapůsobil. Autor se snaží vyjádřit své pocity odborně ale vůbec se mu to nedaří a naopak dojem je velmi znepokojivý až směšný. To že jeho neinformovanost vnesla do jeho hraní nějaké znepokojení a ještě měl to nutkání psát o tom článek je daleko více znepokojující. Pokládám si tu stejnou otázku jako lidé co tenhle článek čtou ale i jako ti co zde komentovali: „Kdo tohle schválil a zveřejnil?“ 

  A abych se vyjádřil přímo a konkrétně k věcem k článku jako např. tvé ubohé mínusy. V první řadě si zdůraznil takovou drobnost a maličkost jako jsou 3D rypáky(snouts). Ano, chápu že se to někomu nemusí líbit ale je tu zase velká strana těch co se to líbí a mezi ně se zase zařadím já. Prasátka mi přijdou hned realističtější a zábavnější od pohledu. Dále zmiňuješ levelování – To jsem osobně nepochopil do jakých rozmezí tvá demence šahá. Pokud ti vadí zelený řádek pod HP, HungerBarem a Armor Barem tak tomu rozumím. Nebo pokud tě snad znepokojují lagy na MP způsobující drop serveru. Útěk mobu při lovu, (pokud sis všiml tak si testoval Adventure update neboli Dobrodružnou aktualizaci hry) já si myslím že to je jen další plusko k většímu dobrodružství a hře to taky dodává více zábavnosti a mnohem více realističnosti. Umístění vesnic je jen další věc která se chystá v 1.8 opravit stejně tak jako propadlé cesty a podobně – takže další zbytečné mínus(bohužel) — píšeš dále LAGY LAGY LAGY BUGY BUGY BUGY — No, cos čekal od Bety Pre release.

  Já to ukončím několika málo větami: Příště než napíšeš hloupý a neobjektivní článek, běž na wiki, něco si o minecraftu přečti, podívej se na pár videí z youtube, hru si pořádně zahraj a otestuj a pak se laskavě vyjadřuj. Get life you Nub ;)

 • horší článek jsem nečetl! minecraft 1.8 má a nějakou dobu bude mít bugy , protože pre-release znamená co? před vydáním . mojang není microsoft , nemá na zatření chyb , oni jsou poctivější a makají na 100% jen pro nás , hráče . měl by sis změn vážit , lidi z mojangu se blíží více a více realitě . samozřejmě , moby doteď neutíkaly a teď ano . viděl jsi někdy , že by zvíře před lovcem nebo pytlákem stálo a nechalo se zabít? dále levelování . mojang má jistě zajímavé plány , jak jej využít . na závěr řeknu jen toto : nesrovnávej final s pre-release a prosimtě NIKDE NIC NIKDY NEPIŠ!!!

 • 1.8 zatím velké zklamání, levlujete proc nic za nic a vesnice jsou taky udělané jen na půl a na novém komplu se to laguje a padá to každých 10min

 • Bugy to má protože je to beta a navíc pre-release. Levelování… Mno, stačilo by trochu zapátrat a přišel bys na to, že se za to budou dát „kupovat“ např. další srdíčka, rychlost, výdrž a podobně. Osobně jsem lagy neměl hned jak se mi dovygeneroval svět. Umíástění vesnic – to je bug a věřím že to kluci z Mojangu nějak vyřeší.
  Pak tu máme 3D rypáky – já si jich ani nevšiml, mám to na maso, ne na koukání :o)

  Naprosto jsi ale vynechal třeba farmení dýní a melouny – ty jsou prostě boží!

  No a všechno ostatní krásně vystihl Sir Arag.

 • Navíc když to srovnám s tím, jak původně vypadal 1.7 (1.7.0) tak jsou ty bugy snadno přehlédnutelné. Řekl bych, že se nakonec i Notch naučí trochu testovat :D

 • LepicStanislav

  Koukám že se tu schvaluje článek každýmu paku a na ten můj nejste schopni ani kliknout. OK nelíbí se Vám delete ale už je tam skoro týden a pořád je vedle něj věta: „Čekající na schválení“. Co se týče tohoto článku né jen že je to amatérsky napsané, ale nikde jsem nezachytil ty objevy. Jediné co to je je tvůj názor. Nepřinesl si nám vůbec nic nového. Celý tvůj seznam byl znám už před několika dněmi ještě než verze vyšla. A že bude zaBUGovaná se dalo čekat. Co se týče lagů osobně jsem nezpozoroval o moc větší než v 1.7.  Nelíbí se ti 3D rypáky? A co Nám to cpeš mě osobně se líbí pokud chci někomu přiblížit novou verzi musim k ní přistupovat s neutrálním názorem, i když se mi zdá že tohle je maximální pakárna. Nezlob se na mě tohle nejsou objevy tohle je tvůj názor a ještě amatérsky napsaný.

  • dwi

   Nic ti nebrání tomu napsat lepší a objektivnější shrnutí 1.8pre verze. A pokud čekáš na nějaký článek, tak prostě přijď na IRC a tam nás popožeň. Ke schválení jsou desítky článků a fakt nemáme čas ani energii je procházet po jednom a kontrolovat. Chceš psát a být redaktor? Projev trošku iniciativy, mraky lidí napíšou nějaký retardovaný článek a pak jenom čekají, co se stane. Tak to bohužel ve většině případů nefunguje :/

 • LepicStanislav

  Doufám že nám to tu někdo kdo se o tyhle stránky stará vysvětlí a objasní nám jak je možné že se něco podobného dostane na hlavní menu téhle stránky!

  • dwi

   Nevysvětlí :)

 • Ale notak. Dejte mu pokoj. Začínal jsem podobně.

  Kritika potřeba je, ale nadávky už ne. Pravda, nemá to kdoví jakou kvalitu, ale čas na zlepšení má.
  Na Majncraftu to sice nemá co dělat, ale projednou to snad přežijete, ne?

  A tobě bych Ondro doporučil založit si blog, aby ses trochu „vypsal“.
  Když se podíváte na můj blog mezi první články tak narazíte na daleko horší paskvily. A jak vysvětlíte to, že Aragovy deníky byly docela oblíbené? :)

  PS: Další díl nechystám dokud nezjistím o čem psát. Teď pro změnu chystám seriál pro LollyWoodMC. Uvidíme jestli se chytne (a tentokrát to komedie zrovna není) :)

 • Anonym

  Sakra uz sem sem jednou psal clanek a oni mi ho neschvalili asi byl moc sprostej tkze znova to pisu 1)tuto uz je asi patej clanek o tom co bude v 1.8 2)je nam upe u prdele co se tobe liby a co ne 3)mas tam ani ne pulku veci co v 1.8 bude 4)je jasny ze sou tam bugy a lagy kdyz je to jen test verze kokote 5)NPC vesnice budou s lidma uz ted jen nejsou v test verzi 6)tvl ty lvl k necemu sou jen v test verzi este ne ses fakt kokot a 7)fakt tuten clanek je celej k hovnu a je uplne zbytecnej tvl!

 • Jan Houska

  Já sem prisel na to ze je uz pre-realse2 a ze se mecem da branit.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.