Ztracen v neznámu – díl 1

Přišlo mi jako kdybych spal věky. Nemám vlastně ani ponětí co se stalo, a už vůbec ne kde jsem a kdo jsem. Zemřel jsem snad? Jsem teď v nebi, nebo pekle? Ať už jsem kdekoliv, měl bych o tomto místě zjistit víc. S námahou jsem se zvedl a rozhlédl kolem. Neobjevil sem nic než stromy, liány, hlínu a písek. Nejspíš nějaká bažina. Kde jsem se tu sakra vzal? Měl bych zkusit najít civilizaci, jenže kterým směrem se dát? Rozhodl jsem se to nechat náhodě, přistoupil k nejbližšímu stromu a ulomil z něj větvičku. Vyhodil ji do vzduchu a vydal se směrem, který ukázala po dopadu.

Cesta nebyla příliš složitá, terén nebyl strmý a jediné, co mě zdržovalo bylo hledání cesty kolem nespočetných jezírek. Nechtěl jsem riskovat utopení v bažině a snažil jsme se držet na zdánlivě pevnějších místech. Cestou jsem sesbíral nějaké houby, určitě přijdou vhod. Když jsem se dostal za území bažiny, začal jsem potkávat zdejší faunu, ovce, prasata, krávy a slepice. Rozhodl jsem se chvíli zdržet a ulovil pár prasat a kuřat. Moje cesta mě zavedla k zajímavému skalnímu masivu, který vyrážel dech. A přímo uprostřed něj byla průchozí díra. Jako kdyby lákala ať projdu. Bez delšího přemýšlení jsem začal lézt po skále vstříc průlezu. Výstup to byl náročný a zdlouhavý, ale nakonec jsem to zvládl. Prolezl jsem a posadil se k odpočinku. Zatím co jsem relaxoval, rozhlížel jsem se po okolí. Rozprostírala se přede mnou poušť. V jejím mělkém údolí se líně převalovalo lávové jezírko. Začalo se stmívat. Myslím že by nebylo špatné najít si nějaký úkryt. Vykročil jsem směrem k lávovému jezeru. V půlce cesty mi padl do oka kopec, na jehož úpatí zel vchod do jeskyně. Vydal jsem se ji prozkoumat. Jeskyně nebyla hluboká a nenašel jsem nic co by mne mohlo ohrozit. Nakopal jsem trochu písku a zevnitř zasypal vchod. Nechal jsem jen malou škvíru, kterou jsem mohl sledovat oblohu. Našel jsem si pohodlné místo na hlíně a uvelebil se. Měl jsem hlad, ale jediné co jsem měl bylo syrové maso a pár hub, které jsem neznal. Chvíli jsem se přemlouval ale nakonec jsem spořádal všechno syrové vepřové. Chutnalo to vážně odporně, ale hlad to zahnalo. Lehl jsem si a pokusil se najít polohu, ve které bych dokázal usnout…

 • Anonym

  Pěkné, vypadá to jako náhrada za Bloody Elle která už nedělá tyhle články :-)

  • Malanius Privierre

   Díky. Nebylo to myšleno jako náhrada, je to jen realizace něčeho, co sem chtěl už dávno, jen nebyl čas a nálada… Bloody je škoda, taky se to fajn četlo…

 •  Moc pekne jen tak dal

 • Anonym

  Kruci! Já píšu podobný příběh, ale když si teď čtu ten tvůj, tak se mně ten můj psát nechce protože se ti nemůžu rovnat… :-/   pěkný příběh :-)

  • Nech na ostatních jestli se tvůj příběh může tomuto rovnat, deníku je to málo. Dopiš ten svůj a připrav ho ke schválení.

  • Malanius Privierre

   Já taky dlouho nevěděl jestli do toho jít… Tohle byl spíš pokus ze zvědavosti na reakce. No rozhodně hodlám pokračovat :)

 • Daniel Maixner

  Skvělý příběh, moc se mi líbí, taky sem tam něco napíšu. Hned jsem dostal chuť něco napsat :)!
  Díky za příjemné odreagování.

 • Pěkné jen tak dál!Velmi se teším na daší díl.LIKE

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.