Stín draka: část 1.

[singlepic id=702 w=600 h=380 float=]

Jsem Shadoe a toto je můj nový příběh ze světa Minecraftu. Předem několik informací: jedná se o první díl série o mladém vyhnanci, který bloudí světem a snaží se najít odpověď na svou otázku: Proč? Proč celý svět noc co noc obtěžují příšery vylézající zdánlivě odnikud? Kdo je stvořil? Byli to bohové Mojangu? Proč musí umírat každý den stovky lidí?

Čtěte a zjistíte to.

Natáhl jsem luk.

Zombík bručel a svýma nataženýma rukama prohmatával vzduch před sebou. Kdyby tak věděl, že se dostal přesně tam, kam neměl! Vypustil jsem šíp a ten proletěl skrze liány, které tvořily můj úkryt a zabodl se překvapenému nemrtvému do hlavy. Druhý šíp následoval vzápětí a třetí jsem vypustil s maximálním nátahem.

Nenávidím nemrtvé.

Zombík dopadl na zem, kde se z něj stala páchnoucí hrouda shnilého masa. Sníst ho, měl bych o otravu postaráno. Zajímavé. V jedné staré knize jsem četl, že zombie produkují peří. Autor byl zjevně pod obraz, když napsal takovou kravinu. Přesto jsem si jeho knihy četl rád, než jsem se ztratil v téhle zatracené džungli. Slezl jsem ze svého stromového úkrytu a prohlédl jsem si svůj úlovek.

Křupnutí kosti mě varovalo včas. Kostlivý sniper sejmul jenom strom. Naštěstí  jsem nikdy nepotkal nekřupající kostry. Zaklel jsem, když jsem si uvědomil, že mé šípy zůstaly nahoře v mé skrýši. Vytáhl jsem kamennou sekeru. V téhle díře je člověk rád za jakoukoli zbraň.

Zatímco si to nemrtvý vesele křupal ke mě, já jsem vylezl na nedalekou liánu. Než kostlivcova dutá kebule pochopila, kam jsem se vypařil, rozklepl jsem ji sekerou. Po skoku z vrcholu stromu mě zabolely nohy. Pobral jsem šípy, které si schovával v hrudním koši a ulomil jsem mu nohu. Nevěřili byste, na co všechno se hodí kostlivcova noha. Jednou jsem si s ní například ochočil psa.

„U Notchova kníru!“ zaklel jsem, když jsem zahlédl skupinku dalších nemrtvých prodírajících se porostem džungle. Proběhl jsem kolem nic nechápajícího ocelota a naskočil do mého člunu. Křup, klap, křup, grrr, ozývalo se za mnou zatímco jsem se snažil dostat do proudu řeky.

Šípy drnčely a já se modlil ke všem božstvům Mojangu, aby ti kostlivci neměli lukostřelecký výcvik. Zombie neohrabaně plavaly za mnou. Konečně jsem nabral rychlost. Nechal jsem člun plout dál a napnul jsem luk. Sejmul jsem nejdotěrnější zombii, která zřejmě dříve uměla plavat.

Pak vyšlo slunce.

Kostlivci na břehu začali hořet. Zombie ve vodě zase plavaly pomalu. Vycítil jsem svou příležitost a můj člun ještě zrychlil. Za chvíli jsem nechal nemrtvé za zády. Vyčerpaně jsem klesl na dno člunu.

Vzpomínal jsem.

Vzpomínal jsem na své dětství v malé vesnici uprostřed stepí. Vzpomínal jsem na svého otce, rolníka, který dlouho a těžce pracoval na poli sám když matka zemřela. Vzpomínal jsem na Dlouhou noc.

Přišla znenadání. Začalo pršet a pršelo několik dní v kuse. Přišli nemrtví, pavouci, Endermeni a creepeři. Zombie bušily na dveře. Kostlivci stříleli na každého, kdo vystrčil nos z domu. Pak otec jednou omylem přišel ke dveřím, zrovna když u nich stál creeper.

Exploze urvala půl baráku i s dveřmi. Otec se vrhl na skupinu zombíků s motykou v ruce. Já vyšplhal na půdu. Měl jsem několik vteřin k dobru. Zombíci se zaobírali svištící motykou a kostlivci stříleli. Zatím jsem zničil žebřík a schoval se do toho nejtemnějšího rohu.

Když jsem se odtamtud odvážil vylézt, vesnice byla pryč. Vesničané, kteří se vrhli mému otci na pomoc, byli povražděni. Vedle nich ale ležela těla mrtvých příšer, která svědčila o hrdinném posledním odporu.

Pořád ještě pršelo. Odešel jsem z vesnice a nikdy jsem se již nevrátil. Za úsvitu prvního dne po Dlouhé noci jsem konečně dorazil do svého nového domova: do džungle. Učil jsem se znát nebezpečí pralesa. V noci jsem unikal temným stvůrám. Skrýval jsem se ve stínech lesního porostu. Pak jsem jednoho dne vystřelil na příliš troufalého zombíka.

A pak jsem se probudil.

Bylo již okolo poledne; sluneční krychli jsem měl přímo nad hlavou. Ležel jsem na dně člunu spolu s lukem a kamennou sekerou. Ale co bylo nejdůležitější – nebyl jsem v pralese. Daleko v mlze se za mnou ztrácely kmeny stromových velikánů. Kolem mě se rozprostírala step.

Byl jsem sám a bez domova.

Konec první části.

 • Pokud se vám povídka líbila, neváhejte a napište to do komentářů
 • Pokud se nelíbila, napište to také
 • Pokud se líbit bude, rád napíšu další část
 • Pište své připomínky, nápady ohledně děje či cokoliv jiného
 • Cepman

  Congratulations! Zatím ta nejlepší Minecraft povídka, co jsem kdy četl! Určitě pokračuj, máš na to talent!

 • Tomáš Hlavoň

  Paráda, naozaj najlepší príbeh o MineCrafte aký som čítal.
  Pútavý dej.
  Drobné narážky a vtipné hlášky.
  A to „minecraftové“ opisovanie okolností – to ti ide naozaj skvele.
  Jednoducho nádhera.
  Jediné čo by som podotkol je že by si mohol písať viac obsažnejšie (aj keď to je možno len moje zdanie) a také menšie opakovania (Kostlivý sniper >naštěstíNaštěstí< jsem nikdy nepotkal nekřupající kostry.), ale inak máš naozaj velký talent a určite v tom pokračuj.
  Ver mi viem o čom hovorím ;)
  Držím palce…

 • StavitelSveta

  Souhlasím s Tomáš Hlavoň. Na majncraft.cz se už vystřídalo spoustu spisovatelů z minecraftu, ale všichni po chvíli skončili. Máš opravdu talent, doufám, že u psaní příběhů zůstaneš.

  • Merlin Zebra

   Já osobně stále píši Wildra, jen jsem ho musel pozastavit, protože z úplně stejného světa bude plánovaný ytb seriál a tak by se ve Wildrovi objevili spoilery.

 • Taurens

  Většinou když jsem nějaký příběh začal číst, tak jsem po chvíli skončil z důvodu že mě to nudilo ale toto má nějakou šťávu co mě prostě nutí číct dál! Moc pěkný vážně, těším se na další díl.. :)

 • tygrtom007

  také píši příběh ale myslím že ten tvůj je jako takový dramatičtější lepší než můj

 • Veľmi dobrý príbeh. Len tak ďalej.
  A čo sa týka narážok na minulé verzie MC tak to ma dosť prekvapilo. Konkrétne to o perí ktoré kedysi dropovali zombie.
  Dúfam že tento prípeh vydrží dlhšie než kopa iných ktoré naneštastie skončili po 1 alebo 2 časti.

 • SuperTomas

  Je to fakt docela dobrý jen tak dál !

 • Merlin Zebra

  Držím palce, po Aragovo denících a Wildrovi konečně něco co se dá číst.

 • vtipoman

   Dobrá práce!Zdá se mi to nejen minecraftovské,ale i reálné.V žádné jiné povídce jsem necítil tolik  reality.Každopádně bych to rozvedl ještě nějak za hranice minecraftu,to by bylo celkem nudné. :)

 • ondarpalicka

  Fakt nejlepší příbech o Minecraftu těšim se nA DALŠÍ ČÁST

 • ondarpalicka

  Velmi pěkný příběch,jeden z nejlepších ktere sem kdy četl. fakt nekecam

 • TheRadimator

  Moc se mi to líbilo. Fakt super! Těším se na další část. 

  Dávám 11/10 bodů ;)

 • Al Koholik

  Nice! Ty předchozí povídky jsem nečetl ale s jistotou můžu říct že tahle je z mého pohledu nejlepší.

 • Shadoe_Restalon

  Díky moc, určitě budu pokračovat. Plánuju to psát dost dlouho. Již brzy vytvořím i tematický obrázek. Další část čekejte do konce týdne.

 • Rozhodně pokračuj, talent na to máš. Jediné co bych vytkl je to opakování naštěstí to, naštěstí něco… A nej minecraft příběh co jsem četl

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.