Snapshot 12w22a

12w22a

S dalším čtvrtkem přišel i nový snapshot, který se zaměřuje na opravy chyb, ziskávání zkušeností, očarování a mnoho dalšího. Zájemci o redstone si také přijdou na své. Smaragd ve vysokých horách byl po vydání minulého snapshotu vymazán z důvodu stížností, že je až příliš vzácný a těžko sehnatelný. Jenže stížností proti tomuto kroku bylo mnohem více, a tak Jeb, hlavní vývojář, ho navrátil zpět. I přes nějaké menší problémy se snapshot opět povedl a přinesl další užitečné věci.

Co je to snapshot?

Jsou to neoficiální každý týden vycházející malé updaty hry, které se Vám automaticky nestahují, ale musíte si je stáhnout sami. Po několika týdnech se všechny dají do sebe a vyjde nová oficiální verze Minecraftu, v tomto případě verze 1.3.

Co znamená značení snapshotů?

12 – rok 2012
w – anglicky Week / týden
22 – počet týdnů v roce
a – další značení, kdyby v jednom týdnu bylo nutné vydat snapshot druhý, má tedy písmeno „b“

Ke stažení

12w22a – Client / Server nebo .exe

Návod

Stáhněte Client a minecraft.jar vložte do složky .minecraft/bin, pokud chcete zpět na verzi 1.2.5, tak dejte při zapnutí hry Force Update. Dávejte si ale pozor, vyzkoušení tohoto snapshotu a následném vrácení se na původní verzi Vám vymaže achievementy.

Snapshot 12w22a

Chrámy v džungli

Temple

Tyto velmi staré stavby z cobblestone a moss stone najdete zarostlé v džunglích. Jejich původní obyvatelé museli být velice vzdělaní, protože uvnitř najdete různé pasti a mechanismy chránící jejich poklady. Při vstupu máte možnost jít do horního patra, kde není nic zajímavého, nebo dolu, kde jsou nastražené dráty (tripwire, více info níže) napojené na dispensery se šípy. Na konci narazíte na truhlu s náhodným obsahem (železo, diamanty, smaragdy, kosti, zkažené maso, zlato).

V dolním patře jsou tři páky. Zatažením pravé a levé se v přízemí otevře tajná místnost s další truhlou. Obsah je zase náhodný. Mechanismus uvnitř vypadá takto.

Očarování

Enchanting

Očarování nástrojů a zbroje prodělalo změnu. Maximální level na očarovacím stolku je nyní 30, je to optimálním level pro vcelku dobré výsledky. Třetí dolní položka zobrazuje vždy maximální možný level (záleží kolik je okolo knihoven), prostředí náhodně mezi maximem a minimem, a horní nejnižší.

Získávání zkušeností

xp

Navyšování Vašich levelů je mnohem snadnější. Zkušenosti získáte sebráním upečeného jídla a vypáleného kamene z pece, za vykopávání uhlí, diamantů, redstone, smaragdů, lapis lazuli a spawneru. Za zlato, železo a glowstone nic.

Obchodování

village

Za nějaké zboží bude vesničan chtít více než jednu věc. Obchodování by mělo být celkem vyvážené, takže za ty dvě věci, které mu dáte, dostanete i něco lepšího.

Inventář

potions  Inventář
Do inventáře creative modu přidány lektvary a k survival inventáři přidána možnost nosit zbroj, zničit předmět a 2×2 craftovací okénko. Také je přidán cobblestone a stonebrick, ze kterého po rozbití vyleze silverfish.

Tripwire

Tripwire

K výrobě je potřeba železo, dřevěná tyčka a dřevo. Jedná se o nástražný drát tvořený z provázků, pokládá se jako redstone. Háky fungují jen pokud jsou položené proti sobě. Nefunguje tedy, když je drát položený křivě. Na bloky, na kterých jsou háky připevněny, se dá připojit redstone. Chození přes drát funguje jako nášlapná destička. Jestli je na něco napojený, je dobré ho přestřihnout nůžkama, pouhou rukou totiž po zničení vyšle signál.

Blok smaragdu

Emerald

Okrasný blok, na výrobu je třeba devět smaragdů.

Další

Přidán další gamemode (v creative napište /gamemode 2). Je to Adventure gamemode, kdy nemůžete ničit ani pokládat bloky. Můžete obchodovat s vesničany, použivat dveře, páčky, tlačítka apod.

Příkaz /defaultgamemode. Každý, kdo se připojí do hry, dostane gamemode nastavený tímto příkazem.

Při dešti se kotle pomalu naplňují.

Mírně upravena inteligence mobů.

Mírně upraven generátor světa.

ESC v singleplayeru stopne hru.

Opraveny nějaké menší chyby.

 • jeee super 

 • takže když mám krumpáč lvl 40, po updatu se sníží na 30 nebo budu mít cennou starožitnost? :D

  • t p

   krumpáče nemají levely, ale levely jednotlivých enchantů, a ty zůstávají stejné

 • Ale žeby pridali možnosť kopírovania jednej knihy na xxxx…. kusov, to nie :( takto sa budu noviny písať ťažko, dá sa niekde napísať Jebovi? :D :P

  • Knihy duplikovat lze.. ale je zapotřebí creative :/

   •  ako? ale to je blbé že iba v creative.. ach, snáď to dajú aj do survivlu

    • Matt562

     Taky bych to rád věděl uďál jsem si do minecraftu funkční design počítač
     a na internet (enderchest) bych Knihy chtěl dát (jinak tam mám i obědnávky, plochu a vypalovačku ;) )

 • emerald blok neeee :( ted pudou nabugovat neee

  • Jak myslíš „Nabugovat“ ?

   • nevim ale vim ze toho novacci zas budou mit plnou p*del (nerikam ze na tomto servru)

 • Vergis_CZ

  Dobrá práce.

  Jestli se nepletu, za zlato a železo dostanete expy až při vypálení.
  A kdyby o tom někdo přemýšlel, tak silk touch je ošetřený, žádné nekonečné expení.

 • Hele lidi v pouštích jsou taky dungeony. Jsou dva vchody z pískovce a oranžové vlny. Pak vejdete a je tam místnost uprostřed modra vlnu pod ni vchod do hluboke jamy. a když vás nezabije pád tak TNT pod tim. Ale POZOR JSOU TAM TRUHLY TAKY S VĚCMI.

 • MamHlad

  Jen Nitram možná bych dával věci jako co je snapshot, kde ho stáhnout, značení, atd…, až na konec.

 • Páni, vážně parádní článek

 • Trpaslik2

  Proč nepřidali taky že když máš INKOUST,PEŘÍ a KNIHU že do ní nemůžeme psát.

  :-(

 • Ladme

  Jak přesně to bude s těma expama? Budou stále padat i z mobů nebo nově jenom z pecí, diamantů, redstonu atd.?

  •  Stále i z mobů.

   • Ladme

    Díky. Aspoň, že tak. Myslím, že jinak by většina lidí nebyla ráda…

 • ToaQvetru

  Ty crámy pají ten special stone brick který šel sehnat jen v creativu :D

 • Tomáš Hlavoň

  Ešte by som doplnil že pokiaľ prší tak cez listy presakuje voda (ako keď ste pod blockom na ktorom je voda), že je možne aby sa pri Nether portáli spawnuli Pigzombie, a že bude jednoduchšie pokladať half-blocky na hornú polovicu bloku.

 • :D xP

 • Prosim vás …kdyz to zkopcim do slozky  .minecraft/bin tak mi to stejnak nejde …spustim to a je tam porad 1.2.5

  • musis si este stahnout server.jar a udelat slozku v .minecraft jmenem „server“ a do toho dat te server.jar.. a potom ti to pujde… ten server je tam proto protoze muzes hrat svuj svet s vice lidma (kamosema) ;)

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.