Shadoend

[singlepic id=712 w=600 h=77 float=]

Shadoe je tu naposledy se svým Epilogem!

Neváhejte a čtěte:

Epilog

„Kéž jeho heslo nikdo neprolomí, ať jsou mu prominuty jeho prohřešky, kéž není ztrestán věčným banem.“

„Enter!“

Smutně jsem dokončil pohřební formuli a hodil jsem na trpaslíkovu rakev první lopatu hlíny. Smradlavá obluda táhle zavyl a dodal tak sychravému odpoledni ještě depresivnější ráz. Hwindar, Fenzi, Gerstitir a Orjil postávali okolo. Z celé Třetí legie zbyli jen oni. Na opačné straně tiše šeptala modlitby princezna.

Můj pohled sjel na větší hrob po mé pravé ruce. Ležel v něm král Vynion III. se svými služebníky. Můj přítel i po smrti hlídal mé nepřátele. Další hrob patřil Tirskinovi a Forkskojovi. Stateční legionáři se k táboru Třetí nikdy nedostali. V posledním hrobě ležel horal Shaggred. Naposledy jsem přelétl řadu rovů pohledem. Pak jsem se otočil a potichu jsem opustil hřbitov.

O nohy se mi otřel Přetáhnu tě holí. Podrbal jsem ho za ušima. Neustále jsem musel přemýšlet o tom, co mi řekl král Vynion před svou smrtí. Zlaté pláště. Zlaté pláště.

„Lorde Stratégu!“

Ohlédl jsem se; stála za mnou princezna. „Vaše Výsosti,“ uklonil jsem se. „To je jen prázdný titul. Impérium už neexistuje,“ řekla měkce. Měla pravdu. Jak jsem předpokládal, po smrti císaře se říše rozpadla na několik království. No a Ulgrich – v bývalé říši krále Vyniona způsobovaly Netherské kameny neúrodu, země schla nebo bažinatěla a lidé se stěhovali pryč. Z království Ulgrich se stala prázdná pustina, země nikoho, stejně jako z provincie Rashez, která na počátku války zradila Impérium. Jedna naděje však přece jen zbývala.

„Výsosti, vy jej můžete znovu obnovit,“ řekl jsem. „Ne,“ odvětila: „pro naše dny je Impérium ztraceno. Odložme naše tituly. Pomůžeme lidem jinak.“ Usmála se na mě a já už najednou nebyl Lordem Stratégem.

Tím okamžikem definitivně skončily dějiny Impéria Morsar.

***

Byli tu.

Po celá ta léta tu byli.

Zlaté pláště existovaly. Zasvětil jsem boji proti nim celý život, ale nikdy jsem je nedokázal porazit. „Pravidlo tří, co to může být?“ svraštil jsem čelo. Byl jsem jim na stopě, věděl jsem to, ale nemohl jsem se jim dostat na kůži. Působili ve všech královstvích a usilovali o návrat Herobrina, ale stále se mi nepovedlo zjistit nic o jejich plánech a záměrech.

„Otče, měl by sis odpočinout,“ zamračil se můj syn a nesouhlasně kývl ke knize, kterou jsem studoval. Nemohu odpočívat. Ještě ne. „Máš pravdu,“ nakonec jsem rezignoval a ztěžka jsem vstal z křesla. „Půjdu se projít.“

Belhal jsem se o holi směrem k vrcholku kopce. S mou fyzičkou je to rok od roku horší. Stáří znásobilo všechny mé problémy. Smutně jsem se usmál při vzpomínce na doby, kdy jsem nosil hůl ze zlata jen na ozdobu a promenádoval se ulicemi Arantie v těžké zbroji. Vystoupal jsem na vrcholek a opřel jsem se o strom.

Jsem blízko.

Tak blízko.

Ale své pátrání už dokončit nestihnu. Cítil jsem, že stáří mne začíná přemáhat. Každé ráno bylo těžší a těžší vstát, každý večer bylo těžší a těžší usnout. Smrt si mě najde dříve, než poznání. Odejdu tam, odkoud se dosud nikdo nevrátil. Snad bude někdo schopen pokračovat v mém díle. Snad se někomu podaří odvrátit hrozbu Herobrinova návratu.

„Zdravím.“

Stál přede mnou a jeho zářící oči mě propalovaly skrz naskrz. Vládce Endu se opíral o svůj temný meč a pozoroval každý můj pohyb. „V tomhle je nesmrtelnost užitečná,“ řekl tiše: „já nikdy nezemřu.“

Ani kdybych svou obsidiánovou zbroj nezakopal hluboko do země, nebyl bych teď schopen ho porazit. „Přišel jsi mě zabít,“ konstatoval jsem. „Ano. Dostal ses daleko,“ přikývl uznale: „nebude ti to však nic platné. Již za pár staletí se můj pán vrátí zpět na tuto zem.“ „Vyvolený ho zastaví,“ řekl jsem pevně. „Možná. Ale pokud ano, stejně se nic nezmění. Zkoumal jsi přece Pravidlo tří?“

„Výzkum jsem nedokončil.“

„Ach tak. Vysvětlím ti to. Jak jistě víš, každých tisíc let dostane Herobrine příležitost vysvobodit se ze svého vězení v Endu. Avšak Herobrine nebyl uvězněný navždy. Již za dva tisíce let doba jeho věznění skončí. Pak využije Pravidlo tří; vymění tři bytosti, za jejichž smrt je zodpovědný, za svoji svobodu. Pak už mu nic nebude stát v cestě.“

„To Notch nikdy nedopustí.“

„Notch je mocný, ale i on musí dodržovat pravidla. Sám nemůže zasahovat do dění ve světě.“

„A kdyby byl Herobrine přesto poražen?“

„To se nestane. Znamenalo by to jeho definitivní konec.“

Pokýval jsem hlavou: „A zlaté hávy?“

„Vydláždí mému pánu cestu. Připojí se k němu v soudný den.“

„Vím, co jsem chtěl vědět.“

„Pak tě musím zabít.“

„Chápu.“

„Nějaké poslední přání?“

„Vzpomeň si na mne občas.“

„Rád.“

„Ještě se uvidíme.“ Potutleně jsem se usmál.

„To si nemyslím.“

Očistil čepel svého meče.

„Chci zemřít při pohledu na zapadající slunce,“ řekl jsem tiše.

„Jak je libo.“

Naposledy jsem přelétl pohledem údolí, ve kterém jsem žil, vzálenou džungli, hory. Město Železná hora, které jsme vystavěli. Kovárnu Gersitira juniora, Hwindarovu mohylu na vrcholku nedalekého kopce, kam jednou v budoucnosti dopadnu. Vzpoměl jsem si na Fenziho. Založil prý nějakou rybářskou vesnici s naprosto šíleným jménem. Stříbrná šupina? Nevím.

„Připraven?“

Usmál jsem se.

 

 

Doslov

1/ Poděkování skalním fanouškům aneb nejdůležitější na začátek

Bavily vás série Stín draka a Zrod draka? A víte, komu můžete poděkovat za to, že se vůbec kdy dostal na vaše monitory? Odpověď není tak prozaická, jak byste očekávali. Především za to můžete vy. Kdybyste můj příběh nepřijali příznivě, nikdy by nemohl vycházet. Takže díky vám všem!

Jmenovitě: Tomáši Hlavoňovi, Cepmanovi, Merlinu Zebrovi, Skeaterovi, Taurensovi, StaviteliSveta, Martinu Budíkovi, Al Koholikovi, TheRadimatorovi, ondarpalickovi, vtipomanovi + extra díky za jeho časté podněty a nápady, SuperTomasovi (další častý přispěvatel), tygrtom007-ovi, Oldovi Aubrechtovi, GameBoysCz-ovi, Ghast StudioGhastCZ-ovi, Kenntucky Zzahradnikovi, Honzix Babkovi, Honzovi Světinskému, Mírovi Ramzesi Novotnému, Jindřichu Enricu Čechovi, Flippymu Fingerboarderovi (kterému snad brzy poděkuji i za film), Zuzce Pajerové, Zdeňku Pazourkovi, Kubovi Čechovi, tkoutnovi, Nitram100-ovi, Aragovi, Jakub Panovský, utheraptorovi (zdravím ctěnou konkurenci, Oko zrady budu i nadále sledovat), Malbecakovi (pořád ještě dlužím patch), Mistru Templáři, Narmoře a Anti-kladivomlatovi. Nezapomněl jsem na nikoho? Zdravím také ty, kteří jen četli a nekomentovali.

2/ Poděkování serveru majncraft.cz aneb bez papíru není textu

Nejenže jsem si díky lidem z tohoto serveru zhruba před rokem pořídil nejlepší hru na světě, dokonce mne podpořili i při psaní obou sérií a povýšili mě na moderátora, což je nesmírně praktická hodnost. Nikdy jsem si nemohl stěžovat. Někdy se snad podívám i na samotný server, už jsem tam dloouho nebyl.

3/ No a co Pád draka?

Možná si nejste jistí, jak se stavím k případnému pokračování. V některém z prvních dílů jsem napsal něco v tom smyslu Ano, určitě, v některém z posledních pro změnu Ne, nikdy. Jaká je pravda? Nechte se překvapit. Pokud bych se však k pokračování dokopal (což vůbec není jisté), udělám z toho Respawn ve velkém stylu a vy se můžete těšit na něco moc epického.

4/ Adventure mapy

Něco ještě bude. Něco většího.

5/ Film

Moc mu fandím a těším se. Vy ne?

Mohl bych psát ještě dlouho ale… – opravdu to chcete?

You died!

Score: 2 series

RESPAWN

TITLE MENU

Ω

 • Shadoe_Restalon

  Tak jsem to dorazil. Uff!

 • Tomáš Hlavoň

  Už pri prečítaní prvej časti som vedel že to bude prinajmenšom jeden z tých lepších príbehov, no ako pribúdali ďalšie časti a potom nová séria tak som vedel že sa tento príbeh stane elitou medzi Majncraft deníkmi.Za čo ťa však obdivujem viac, ako za fantastický príbeh a fascinujúci štýl písania, je tvoja vytrvalosť a pokora.Neprestal si písať, a keď si zožal úspech tak ti sláva nestúpla do hlavy a nezabudol si kto si a pre koho to robíš.A za to máš moju úctu ;)Prajem veľa šťastia pri ďalšom písaní, či už tu na Majne, alebo ďalej pri nejakej knihe, lebo ty na to máš ;)

 • Meheremus Dagon

  Respawn!

 • Tak tohle je opravdu hodně dobrý! Kéž by takovej příběh a styl psaní mělo víc spisovatelů… takhle to potom dopadá zhruba tak že každej druhej člověk kterýho baví psát si napíše vlastní fantasy, přitom vykrade deset jemu podobnejch autorů a na trhu se octají celé veletucty neoriginálních a špatných knih. Ale tohle je jedna z těch mála vyjímek. Sice mě trochu vadily názvy jednotlivejch míst nebo lidí, ale na druhou stranu chápu že o to až tolik nejde… Moc dobrá práce!

  • Shadoe_Restalon

    Děkuji ti za tvůj názor,
   Rád bych na tomto místě něco poznamenal; rád používám ve fantasy české názvy měst, osob či přírodních památek v mých světech (tj. místo Ironhillu/Iron mountainu použiji název Železná hora, místo Grabharshalka pojmenuji postavu jako Mojmíra nebo Bivoje). V mé minecraft-fantasy tvorbě používám také další jména, jako Thecio, Erenion a tak podobně.
   Chápu, že někomu to může vadit, ale myslím si, že čtenáře mnohem více informuje o poloze a účelu města či o charakteru postavy český ekvivalent. Navíc se snažím brát ohled na neznalce angličtiny (ano, i takoví jsou).
   Jinak díky za tu (podle mě nezaslouženou) chválu, také bych chtěl stejným způsobem na tomto místě poděkovat Tomášovi Hlavoňovi, který by si jistě také zasloužil vlastní odpověď, kterou bych však trestuhodně tapetoval diskuzi.
   Jsem totiž strašně ukecaný, všímáte si?

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!

Indikátor síly Hesla

Your password must be at least 8 characters long. To make your password stronger, use upper and lower case letters, numbers, and the following symbols !@#$%^&*()


Před registrací se ujistětě že jste napsali správný email a že v něm máte nějaké místo, hlavně uživatelé seznamu.