Datapacky

Data packy

S verzí 1.13 je možné do hry přidat Data packy, které upravují hru. Pomocí data packu umíme přidat nové pokroky, recepty, vlastní dropy a další zajímavé funkce. Pro ozvláštnění hry jich pár na serveru máme. Většina z nich je od Xisumavoid. V případě, že data pack obsahuje recepty, tak je najdete v CJDZ na podstránce Vlastní recepty.

Dragons Drop Elytra (upravený)

V případě, že se ti nechce jít do hlubin Endu hledat Elytru můžeš si za pomoci End Crystal obnovit draka a zabit ho. Z draka ti padne jeden Dragon Egg a může ti padnout 0-1 Elytra a 3-8 Shulker Shellů.

Better Drowned

Better Drowned data pack vrací mechaniku, která byla na chvíli přímo ve hře - pokuď se Zombie utopí, tak se přemění na Drowned a může dropnout Nautilus Shell nebo Trident. Tento data pack je na serveru z důvodu nízkého spawnu Drowned.

Double Shulker Shells

Jak říká název, tak z Shulkerů padají rovnou dva shelly. Tento data pack byl přidán, aby jsme nemuseli chodit daleko do Endu a tím pádem zvětšovat mapu.

More Mob Heads

Díky tomuto data packu je šance, že ti z moba padne přímo jeho hlava. Šance na drop hlavy je různá, u některých mobů je to jen pár procent a při jiných je to klidně i sto. Hlavy si můžeš nasadit místo helmy a nebo ji použít jako dekoraci.

Renewable Coral Blocks 2x2

Korálové bloky se ve hře automaticky neobnovují a je proti pravidlům serveru je zničit, když z nich chceš stavět. Data pack Renewable Coral Blocks 2x2 přidává crafting recept na tyto neobnovitelné bloky.

Universal Dyeing

Data pack umožňuje přebarvování barevného skla, terracotty, betonu, vlny a ďalších bloků.

Sandstone Dyeing

Na serveru se nenachází Badlands biom, v kterém se generuje Red Sand, proto jsme přidali tento data pack, který umožňuje jeho craftění.

Ostatní

Zde je seznam upravených crafting receptů, kde za crafting dostaneš víc předmětů. Crafting recepty najdeš na stránce Vlastní recepty v CJDZ.

  • Majncraft.cz datapack - přidává crafting Hearth of The Sea, ze sedla získáte tři kůže a umožňuje rozcraftění Dried Kelp bloku na Dried Kelp.

  • 4 Bark Blocks - místo třech dostaneš čtyři barn bloky

  • Coal to Ink Sacs - z charcoalu a coalu dostaneš ink sacs

  • Craftable Gravel - z flintu vycraftíte gravel

  • Double Slab Crafting - přidává craftění double slab bloků z verze 1.14

  • More Stairs Crafting - namísto čtyř schodů dostaneš osm

  • Shortcut Recipes - přidává zkratky na spoustu crafting receptů

  • Uncraftable Ice - umožňuje rozcraftění Blue a Packed Ice

  • Uncraftable Nether Wart Block - umožňuje rozcraftění Nether Wart bloku