Ekonomika

Hlavní součástí velké komunity hráčů je  ekonomika serveru a proto Majncraft klade důležitý ohled na její fungování pro lepší herní prožitek. Zcela nový ekonomický systém se výrazně liší od toho původního, čím si server prošel. Plugin Shoopkepers nabízí všestrannost a možnosti přizpůsobení k současným a proměnlivým požadavkům serveru.

    V tomto článku najdete informace o ekonomice na serveru a jak správně pracovat s pluginem Shoopkeepers pro založení vašeho obchodu.


Základní informace

 • Nový plugin - Shopkeepers
 • Na serveru po celou dobu její minulé historie fungovala virtuální měna. Teď je ale revolučně virtuální měna nahrazena diamanty, tedy in-game itemem.
 • Po dlouhé době je na serveru znovu zprovozněn admin shop. Kdysi se vykupovalo dřevo, teď to bude vykupovat obsidián.
 • Za hlasování pro server se získávají XP a hlasovací body.


Admin shop


Pro nejsnazší získávání diamantů jsou admin shopy, které jsou vždy dostupné. Na serveru najdete tři druhy admin shopů. V jednom se vykupuje obsidián a nabízí tím jednoduchý výdělek. Za 16 obsidiánu získáte 1 diamant.

    V tom druhém si můžete nakoupit věci, které jsou normálně v survival nezískatelné jako například knihy s levelem enchantů vyšší, než je normální maximum (shapness VI, knockback III atd.). Ke koupi je villager spawn eeg, který použijete při zakládání vašeho obchodu (více o zakládání obchodu níže.

    Třetí a poslední admin shop vykupuje hlavy mobů, za které získáte gemy a ty můžete uplatnit ke koupi tzv. hlav pro dekorativní účely.

    Zdroje a prostředky těchto shopů jsou nekonečné. Admin shopy mají za úkol zajistit generování diamantů a její likvidaci v oběhu. Udržují tím správnou hladinu diamantů, aby nedošlo k inflaci. Všechny admin shopy jsou k nalezení v Promenádě. Správu admin shopů zajišťuje moderátor a ten může ceny upravovat k potřebám serveru.

Vytvoření vlastního obchodu


Můžete si vytvořit dva typy obchodu a to obchod, kde něco prodáváte a kde něco vykupujete. Kromě nákupu a výkupu s diamanty je tu možnost vytvoření výměnného obchodu, tedy věc směníte za věc.

K vytvoření obchodu potřebujete následující:

 • Villager spawn egg, který je k zakoupení v admin shopu.
 • Věci, co budete prodávat nebo nakupovat a diamanty.
 • Truhlu, kam budete vkládat zboží a diamanty.

Následujícím postupem si založíte obchod:

 1. S ‘‘villager spawn egg‘‘ kliknutím pravým tlačítkem myši zvolíte prodej, výkup nebo směnu zboží.
 2. S vybranou možností levým tlačítkem myši kliknete na truhlu.
 3. Pravým kliknutím myši spawnete vesničana v okruhu až 15 blocků od truhly.
 4. Kliknutím Shift + pravé tlačítko myši si zobrazíte okno s možnostmi úprav vašeho obchodu
 5. Nastavíte si věcmi v okně kolik a za jakou cenu budete prodávat, vykupovat nebo směnit.

setup-player-shop-sell-text.png


Množstvím diamantů a věcí můžete levým kliknutím myši na políčko zvýšit a pravým zas snížit. Držením shiftu proces násobíte. Editovací okno má až pět stránek s položkami. Dále v editovacím okně můžete upravovat vzhled vesničana. Je tu možnost si také zvolit libovolného moba. V truhle umístíte vaše věci a diamanty určené k obchodování. Vložením věcí so truhly zásobujete váš obchod zbožím a vaše zisky jsou též ukládány v truhle.

Pozor! Pokud se na serveru nepřihlásíte po době 60 dní, bude váš obchod automaticky odstraněn!


Podrobný videonávod najdete na tomto odkaze ZDE.


Promenáda


Promenáda se nachází v těsné blízkosti spawn oblasti. V promenádě jsou umístěny admin shopy a obchody hráčů. Je to rušné místo, kam zavítá hodně hráčů, takže mít tu svůj obchod se vyplatí. Více obchodů na jednom místě znamená, že tu dá sehnat téměř vše co potřebujete.

    Obchod si můžete postavit tam kde chcete, ale nějak na rozumném místě. Ne přimo na cestě. Neexistují podmínky, jak by měl váš obchod vypadat. Originalita se vždy ocení. Můžete mít až 45 obchodů. Postavit si ho můžete jak chcete a v jakémkoliv stylu. Můžete si také vystavit ulici vlastní, abyste se nemuseli namačkat na jednu hlavní ulici.


Pravidla výstavby obchodu v Promenádě


Promenáda má své pravidla zaručující její organizaci a přehlednost. Dodržujte tedy prosím následující pravidla:

 • Každý obchod má být na něco zaměřen. Žádné kombinace.
 • Berte ohled na interiér a přehled obchodu. Nepokládejte náhodně truhly všude.
 • Udržujte si okolí vašeho obchodu. Nikdo nechce mít za souseda se zničeným okolím.
 • Majitel je povinen svůj obchod udržovat a zásobat ho.
 • V případě, že se na serveru neukážete po 60 dní, bude váš obchod odstraněn.


Chatovací kanál ‘‘Trade‘‘


Sháníte nějakou věc nebo něco chcete prodat hned a chcete to sdělit všem přítomným hráčům na serveru? Hledáte někoho na výkopové práce?

    Od toho je tu pro vás k dispozici kanál chatu ‘‘trade‘‘.  Zadejte příkaz /ch trade a budete moci psát výraznou žlutou barvou zprávy a snad se někdo ozve.


Body za hlasování a jejich uplatnění


Za každý váš hlas pro server získáte 5 XP a body. Tyto body pak můžete uplatnit k získání diamantů a odměn. Více se dozvíte na stránce ‘‘Hlasování pro server‘‘.

Příkazy


/shopkeepers help – zobrazí všechny dostupné příkazy
/shopkeeper remove – odstraní obchod
/shopkeepers transfer *jméno hráče* - přenese práva vlastnictví obchodu na jiného hráče. Musíte se dívat na vesničana nebo na truhlu při provádění této operace.