První kroky na serveru

První kroky na serveru

Základní průvodce začátkem na našem serveru, aby jsi se rychle zorientoval a pochopil, jak to tu chodí. Věci, které nenajdeš tady jsou ve zbytku.

Spawn

Ve chvíli, kdy toto čtete již za sebou máte základní. Po projití spawnu, který vás seznámí s nejzákladnějšími pravidly a základním fungováním quest pluginu, který je zde na místo dřevní měny. Cestou z spawnu narazíte na obchodní město, ve kterém je i nether portál, který vede do lobby našeho CNC. A pak dále můžete pokračovat do quest vesnice a nebo dále do jílovny a hráčského města.

Obchodní město

Obchodní město se dále rozděluje na čtyři čtvrti, celkově je zde 35 obchodních domů a pár stánků na tržišti.

Quest vesnice

Quest vesnice funguje jako adminshop. Najdete si NPC-čko u kterého přijmete daný úkol a po jeho splnění vám dá odměnu, která může být v podobě herní měny, nebo v naturáliích.

Pískovna a jílovna

Na serveru je přísně zakázáno těžit písek a jíl ve volné přírodě. Proto máme dva unikátní doly. Jeden je na těžení písku a nachází se v písečném biomu směrem na východ od spawnu. Kdežto Jílovna je důl na jíl a gravel, nachází se cestou z obchodní čtvrti do Majnburgu. Oba doly najdete na dynmapě pod značkou náklaďáčku!

Bydlení ve svém

Pokud chcete bydlet ve svém, nejlepší způsob jak si vybrat nějaké poklidné místo je prozkoumat dynmapu a samozřejmě vybrat si místo vzdálené nejméně 150 bloků od jiného hráče. Pokud jste si vybrali, tak nejlepší způsob dopravy k danému místu je použít CNC, kterým se dopravíte k nejbližšímu portálu a pak už pěšky nebo na lodičce. Později se můžete připojit do CNC sami. Nebo si může najít město ve kterém byste chtěli bydlet a požádat starostu o přidělení parcely.

Další stavění

Máte nějaké zázemí, trochu peněz a začínáte se nudit. V tom případě si můžete vybrat nějaký projekt, na kterém budete pracovat, či pomáhat. Pokud se domluvíte se starostou, můžete také zvelebovat město ve kterém bydlíte. Pokud si skutečně nemůžete nic vybrat, není na škodu se optat v chatu, zda-li někdo nepotřebuje nějaké pomocníky, takže si můžete i trochu vydělat. Dalo by se i říct, že to je moment, kdy si můžete dělat co chcete - přeci jen, je to Minecraft.