FAQ - Často kladené otázky

Máte otázku, která zde není zodpovězena? Zeptejte se na komunitním discordu.

Je tu admin?

Administrátor je na serveru dwi109080 a pulec. Práce administrátora je přidávat sponzory a spokojeně hrát (a občas se i starat o peníze a administrativu). To co jinde vykonávají admini, u nás dělají moderátoři. Se všemi problémy se obracej na ně, rádi ti pomohou.

Jak se stanu sponzorem a jaké to má výhody? (Jak získám zelenou barvu nicku?)

Sponzorem se stanete přispěním alespoň 200 Kč, které jdou přímo na provoz serveru - bez příspěvků by server zanikl. Nemá žádné jiné zdroje příjmu (jako prodávání herních výhod, unbanů atd.). Sponzoři nemají ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen světle zelené jméno a přístup k několika informačním příkazům navíc, například /co i (zjišťování poslední manipulace s blokem), /tps a přístup k speciálnímu pluginu na úpravu armor standů.

Jak dostanu frčku a jaké to má výhody? (Jak získám oranžovou barvu nicku?)

Frčka, stejně jako VIP, je udělována hráčům jako ocenění za zásluhy a udělují ji moderátoři. Frčka je mezistupeň, mezi sponzorem a VIP, více informací zde.

Jak se stanu VIP a jaké to má výhody? (Jak získám oranžovou barvu nicku?)

VIP je udělováno hráčům jako ocenění za zásluhy. Uděluje ho dwi na základě návrhů moderátorů. Někteří VIP mají navíc některé pravomoci nebo povinnosti, více informací zde.

Jak se stanu moderátorem?

Nejvyšší funkce, které může hráč dosáhnout, je moderátor. Nové moderátory vybírá dwi na základě návrhů moderátorů. Do funkce jsou vybíráni pouze lidé pro tuto práci vhodní (ano, všichni na serveru jsou bedlivě sledováni).

Hledám volnou parcelu a ve hře se mi nikdo neozývá - co mám dělat?

Nejlepší možností je projít si nejnovější schválené projekty na fóru. Většina z nich bude ráda za každého dalšího člověka, který bude ochotný se přidat. Napsat můžete vedení projektu přímo na fóru (do vlákna nebo soukromé konverzace), nebo si dotyčného najít ve hře.

Jak vytvořím portál?

Pokud si chcete postavit vlastní bránu do Netheru, musíte si postavit bránu na obou dvou stranách, to znamená v Netheru i v normálním světě, a to tak, že brána v Netheru musí být na souřadnicích 8x menších, než brána v normálním světe – tzn. souřadnice brány v normálním světě děleno 8 (osmi). Tento výpočet se provádí pouze pro souřadnice X a Z, nikoliv Y protože výška je v normálním světě i v Netheru stejná, ale doporučená výška je 60 na které se nachází Centrální Nether Cesty.

Pokud si nejste spárováním portálů jistí, někoho se zeptejte. Špatně spárované portály mohou přestat správně fungovat, pokud v blízkosti vznikne nový portál.

Můžu si zde nastavit home pomocí příkazu?

Ne, nemůžeš. Snažíme se tu hrát co nejvíce vanilla stylem (neulehčujeme si hru příkazy, jako jsou například /warp /tp aj.) a tím se odlišit od většiny serverů. Pokud chceš mít home, použij postel. A stejně jako si spawn nemůžeš vytvořit příkazem, tak se na něj ani příkazem nedostaneš.

Jak velký je svět?

Naše mapa má strany o délce 5 kilometrů na 6 kilometrů a tvoří tak obdélník o obsahu 30 kilometrů čtverečních. V případě potřeby bude ještě dále rozšiřována. Toto ovšem platí jen pro Overworld. Nether i end je nekonečný a z větší části stále neobjevený, takže se postupem času stane ještě větším, než je náš obyčejný svět.

Můžete mě portnout?

Ne. Moderátoři mají za úkol pomáhat ostatním hráčům a dohlížet na dodržování pravidel, ne portovat hráče na přání. Za opakované žádání o port může být udělen trest. Nicméně, při zvláštních příležitostech (event, demolice atd.) jsou porty možné.

Kdy poběží server na nové verzi Minecraftu?

Až vyjde stabilní spigot a aktualizují se pluginy, jenž server používá.

Jak se dostanu do Endu?

Do Endu se dostanete pomocí takzvaného End Portalu. Počet těchto portálů je omezený. End Portal najdete pod speciální značkou na dynmapě.

Můžu stavět v Endu?

End se resetuje podle potřeby, záleží na tom jak moc je objevený. Avšak po restartu už tam nic nebude a vaše bloky vám nebudou navráceny.

Jak získat odměnu za hlasování?

Nejprve vyplníte vaše jméno na úvodní stránce, kliknete na odeslat a otevře se vám portál na hlasování (Czech-Craft.cz), kde vyplníte recaptchu a kliknete na odeslat hlas. Do několika minut od poslání hlasu se vám připíše odměna na váš herní účet. Hlasy se počítají jen z České a Slovenské republiky.