Vesmír

Vesmír není určený na běžné survival hraní. Ve Vesmíru nenajdete žádný generovaný terén, pouze černou prázdnotu a stavby pouze takové, jaké si je hráči postaví. Hlavní náplní staveb ve Vesmíru jsou samozřejmě vesmírné lodě. Vesmír je rozdělen na čtyři kvadranty, do kterých se lodě řadí. Pokud ovšem nechcete stavět loď ze Star Treku, Star Wars či Battlestar Galacticy, je pro vás určený kvadrant ostatních. Tam patří lodě z jiných seriálů, filmů, nebo také plavidla podle vlastního návrhu. Zde je hlavní rozvržení sektorů, které můžete vidět i na dynamické mapě. Materiál na stavění se do Vesmíru musí dovážet z Novusu, na kterou je připojený, případně se získává z ovcí chovaných na místě. Pro připojení do vesmíru nepotřebujete být na whitelistu Majncraft.cz a připojíte se přes příkaz /space v herním lobby.

http://u.tybeos.cz/23.png

Rozvržení vesmíru

Pro lepší přehlednost má každý kvadrant určitou barvu hologramu. Hologramy označují určité porty v hangáru. Centrálním bodem a spawnem ve vesmírné dimenzi je vesmírná stanice Majnway, Pak se mezi jednotlivými loďmi a stanicemi přepravujete pomocí portů, které jsou umístěny v hangáru uvnitř raketoplánů nebo budkách opodál.

Největší projekt

Ve vesmíru vznikají ty nejambicióznější projekty na Majncraftu. Hráči zde staví repliky slavných vesmírných lodí z nejrůznějších filmů, seriálů, her a dalších médií, nebo si vytváří lodě vlastní. Největším projektem je flotila kolem Battlestar Hyperion inspirovaná seriálem Battlestar Galactica. Pracuje se na ní už od roku 2013 a vzhledem k tomu, že se staví v survivalu, jde o projekt naprosto ohromujících rozměrů a navíc máme také největší BSG flotilu v minecraftu na světě.

https://i.imgur.com/0nbPVqU.jpg

Doprava po vesmíru

Do Vesmíru se dostanete příkazem /vesmir. Ocitnete se na hlavní stanici Majnway, ta slouží jako dopravní uzel mezi sektory. Pak se mezi jednotlivými loděmi a stanicemi přepravujete pomocí portů, které jsou umístěny v hangáru uvnitř raketoplánů nebo budkách opodál.

https://i.nahraj.to/f/1D9j.png

Stavby

Ve vesmíru mohou automaticky stavět (po schválení projektu na fóru) hráči od hodnosti donátor a výš, šedý hráč musí požádat moderátora o povolení stavět, jinak může pouze létat vesmírem a prozkoumávat projekty.

Pokud si i vy chcete postavit loď ve Vesmíru, vyberte si příslušný sektor a vytvořte topic na fóru, taktéž v příslušné sekci. Ten by měl obsahovat ilustrační obrázek a také informace o postupu stavby. V drtivé většině případů bude stavba schválena do pár dní správcem Vesmíru @RoyalDonut